18.11.2017 - 11:37
Деветнаесет годишно момче од Радовиш утрово загина во сообраќајка која се случила на магистралниот пат Радовиш-Струмица кај клучката Воиславци....
18.11.2017 - 11:35
Премиерот Зоран Заев денеска ја продолжува дводневната посета на Босна и Херцеговина каде вчера оствари средба со претседавачот со Советот на...
18.11.2017 - 10:36
Собранието на Република Македонија денеска треба да ја одржи дваесетта седница. Единствена точка на дневен ред на седницата е „Предлог одлуката за...
18.11.2017 - 10:01
Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два...
17.11.2017 - 23:31
Во работната група за следење на комуникациите ќе биде вклучено и специјалното јавно обвинителство. Оваа предлог владата ја донесе на вечерашната...
17.11.2017 - 22:18
Премиерот Зоран Заев, во рамки на дводневната работна посета на Сараево, се сретна со претседавачот со советот на министри на БИХ, Денис Звиздиќ. На...
17.11.2017 - 18:42
Свечена академија ќе се одржи денеска по повод 70-годишнината од формирањето на скопската клиника за гинекологија и акушерство и по повод 17-ти...
17.11.2017 - 17:35
Од земја која беше во лоши односи со сите пет соседи, Македонија веќе стана пријател на сите во регионот – посочи премиерот Зоран Заев во интервју за...