19.02.2018 - 10:29
По повод одбележувањето десет години од прогласување на независноста на Косово, државна делегација на Република Македонија што ја сочинуваа...
19.02.2018 - 10:25
Кога ќе треба да ја исполниме должноста, тоа и ќе го направиме, изјави бугарскиот патријарх Неофит за Бгнес, во врска барањето на Македонската...
19.02.2018 - 10:19
Македонија се надева дека до Самитот на НАТО во јули ќе се пронајде решение за спорот со Грција околу уставното име на земјава, изјави премиерот...
19.02.2018 - 09:48
Патот на Македонија кон ЕУ и НАТО требаше одамна да биде одблокиран, смета претседавачот со Минхенската безбедносна конференција и поранешен...
19.02.2018 - 09:44
Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска најави дека денеска ќе се знае дали и кој ќе понесе одговорност за случајот со 13-годишното...
19.02.2018 - 09:35
Во Кривичниот суд за денеска се закажани судења за  предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тифани“, „Триста“ и „Насилство во општина...
19.02.2018 - 09:29
Шефот на грчката дипломатија во следните денови доаѓа во Скопје, објави грчката телевизија Алфа. Во прилогот емитуван во централното издание на...
19.02.2018 - 09:22
Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, придружуван од сопругата Маја Иванова, од денеска престојува во официјална посета на Република...