17.01.2018 - 09:44
Предлог решението за името ќе го вклучува терминот „Македонија“, изјави медијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц пред денешната нова рунда...
17.01.2018 - 09:34
Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи судење за споениот предмет „Таргет - Тврдина“ кој се однесува на незаконското прислушување и за...
17.01.2018 - 09:26
Нова рунда преговори ќе се одржи денеска во Њујорк меѓу преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, со...
17.01.2018 - 09:21
Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска и утре ќе престојува во официјална посета на Македонија. Се очекува Столтенберг да се сретне со...
16.01.2018 - 17:32
Штипските  таксисти бараат воведување на јавен градски превоз. Не се плашат дека ќе им биде конкуренција. Се жалат дека поради премногу работа...
16.01.2018 - 17:28
Гинекологот од Шутка не наплаќал незаконски за здравствени услуги на пациентки, тврдат од Државниот здравствен и санитарен инспекторат. Инспекторите...
16.01.2018 - 17:25
Еврокомесарот Јоханес Хан но и европратеникот Едвард Кукан со позитивни оценки за ратификацијата на договорот за добрососедство меѓу Македонија и...
16.01.2018 - 17:23
Пратеникот на ВМРО- ДПМНЕ, Илија Димовски најави иницијатива пред Уставниот суд доколку претседателот Ѓорге Иванов не го потпише указот за Законот за...