16.01.2018 - 12:45
Денеска се одбележуваат 10 години од смртта на првиот премиер на Република Македонија по прогласувањето на независноста, Никола Кљусев. Кљусев беше...
16.01.2018 - 12:43
Повеќе од 40 луѓе досега се пријавиле да учествуваат во традиционалното фаќање на крстот в петок на Богојавление - Водици во Вардар во центарот на...
16.01.2018 - 12:05
Македонските граѓани уживаат делумна слобода, оценува американската невладина организација „Фридом Хаус“ во новиот извештај објавен денеска за...
16.01.2018 - 11:20
Пратеникот на ВМРО- ДПМНЕ, Илија Димовски најавува иницијатива пред Уставниот суд доколку претседателот Ѓорге Иванов не го потпише указот за Законот...
16.01.2018 - 10:40
Од куќен притвор денеска во Обвинителството за организиран криминал и корупција е спроведен пратеникот Јохан Тарчуловски. Според неофицијалните...
16.01.2018 - 09:51
Македонското собрание со 61 глас „за“ и еден „воздржан“ го ратификува договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република Македонија...
16.01.2018 - 09:44
Последните случувања во однос на прашањето за името се оптимистички и ние ги поддржуваме натамошните напори за изнаоѓање решение, изјавил висок...
16.01.2018 - 09:39
Нова рунда преговори ќе се одржи утре во Њујорк меѓу преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адамантиос Василакис, со посредство...