22.11.2017 - 17:39
Финансиската полиција поднесе кривична пријава за злоупотреба на службената положба против поранешниот директор на Агенцијата за катастар на...
22.11.2017 - 17:35
Условна казна од шест месеци доколку во следниве две години лицето не стори кривично дело е првата правосилна пресуда за случајот „Тврдина Таргет“ на...
22.11.2017 - 17:31
Две бомби поврзани со електрична енергија им го отвориле патот на специјалните обвинители за нова предистражна постапка во која е инволвиран Груевски...
22.11.2017 - 15:28
Ова што го работи СЈО е незаконски, бидејќи нивниот мандат е одамна истечен и овие предистражни постапки што ги  водат практично се малтретирање...
22.11.2017 - 15:00
Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска неколку часа беше во просториите на Специјалното јавно обвинителство во Скопје,...
22.11.2017 - 14:48
Едно лице е повредено денеска откако возилото со кое управувало излетало од автопатот Скопје - Велес. Како што соопшти МВР, сообраќајната несреќа се...
22.11.2017 - 13:57
Без превод на македонски јазик вицепремиерот задолжен за спроведување на рамковниот договор Хазби Лика  во владата  организираше ...
22.11.2017 - 13:49
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски дојде на распит во Специјалното јавно обвинителство. Засега не е познато во каква улога е поранешниот премиер...