Македонија денес - 70 години Македонска опера - Гала оперски концерт

Гостин: Бисера Чадловска - диригент, уметнички раководител на Македонска Опера

See video

Емисии

21.02.2018 - 18:15
Темa: Арнаудов, Дамовски и Илиевски излегуваат од Шутка, Чавков останува во притвор
21.02.2018 - 18:12
Тема: Болести на крајниците Гостин: проф. д-р Марија Христова-спец. педијатар пулмолог алерголог.
21.02.2018 - 15:27
Теми: 1-Канческа-Милевска ги побара „бомбите“ од СЈО за да види дали се целосни и вистинити 2-Мостот на кој требаше да биде изградено панорамското тркало ќе се урива 3-Средба Заев-Меркел
21.02.2018 - 11:06
Гостин: Ташко Гуџов - основач на фан клубот на Реал Мадрид во Македонија