29.07.2017 - 12:11
Безредие и тотален хаос владее на охридските плажи. Речиси 30 отсто од плажите се без спасувачи, а другите половина од струшката страна се...
29.07.2017 - 11:54
ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение и денеска бара од министерот за здравство Арбен Таравари да понесе одговорност и да поднесе оставка за смртта на таткото...
29.07.2017 - 11:43
Владата на   вчерашната седница донесе одлука и за итно решавање на проблемот со депонијата во Струга, која често гори и ја загадува околината....
29.07.2017 - 10:45
Во рамки на воената вежба „DragoonGuardian 17“, што почна вчера во земјава, денеска во Скопје ќе биде организирана презентација на опремата на АРМ и...
29.07.2017 - 10:29
Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и ќе  дува слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од...
28.07.2017 - 20:48
За актуелната состојба со бегството на поранешните началници Грујевски и Бошковски, разговаравме со минситерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски...
28.07.2017 - 18:56
Локалните избори треба да бидат круна на планот 3-6-9, вели вицепремиерот за европските прашања, Бујар Османи кој на трибина ги презентираше мерки...
28.07.2017 - 18:53
Со препукувања и меѓусебни обвинувања, но и со заедничка одлука заврши вториот обид на советнциите од општина Дебрца да распишат референдум за...