Фактор магазин - Ексклузивно интервју со Јоргос Папандреу

Политичари со храброст за големи компромиси може да го решат спорот со името. Ексклузивно интервју со Јоргос Папандреу, за Фактор магазин. Антиквизацијата ги проблематизира идентитетските кодови на Македонците. Љубомир Кончуков, екс заменик шеф на дипломатијата и еден од првите преговарачи за договорот за добрососедство и пријателство. И за играта на тронови на ВМРО-ДПМНЕ. Основачот на партијата, Гојко Јаковлевски на средината од оваа година.

See video

Емисии

22.03.2018 - 01:06
Специјалното јавно обвинителство отвори три нови истраги... „Попис“, „Моќник“ и „Актор“... Меѓу осомничените се и Никола Груевски и Али Ахмети, за случајот „Попис“. Во последниот извештај за својата работа, СЈО завело 136 предистражни постапки, отворило седум нови истражни постапки, а целосно се одобрени 15 обвиненија... Преслушани се околу 85 отсто од бомбите, а има уште илјадници дополнителни снимки... Интервју со првиот човек на СЈО, Катица Јанева.
21.03.2018 - 18:38
Тема: Нови истраги на СЈО - „Актор“, „Моќник“ и „Попис“, Груевски и Ахмети осомничени за пописот од 2011-та
21.03.2018 - 16:29
Тема: Инфекции во бременост Гостин: д-р Владимир Трајковски-спец. гинеколог акушер во Newborn Clinic
21.03.2018 - 15:16
Во тек...- Втор дел