31.10.2017 - 17:29
Осумдесет и шест милиони евра за реконструкција на патиштата, најави денеска министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески. Планирана е обнова на...
31.10.2017 - 17:10
Направени се контурите за предлог буџетот за идната година, а Министерството за финансии за прв пат од транзицијата наваму ќе го престави на јавноста...
31.10.2017 - 17:10
Стечајната постапка за Фени Индустри не е со цел фабриката да згасне, ТУКУ да се реконструктира и да продолжи со работа – вели Хари Костов,...
31.10.2017 - 15:00
220 милијарди денари се штедни влогови во Македонија. Банкарскиот систем е стабилен, граѓаните да имаат доверба во банките-порачаа на светскиот ден...
31.10.2017 - 14:57
Отворањето стечајна постапка за комбинатот „Фени“ не значи негово згаснување туку реструктуирање, наоѓање вистински инвеститор и продолжување на...
31.10.2017 - 12:41
Во НЛБ Банка на 30- ти октомври свечено се отвори изложбата на детски цртежи на тема штедење и истражување. Изложбата ја отворија Антонио Аргир -...
31.10.2017 - 12:15
Министерството за земјоделство реализираше проект за размена на податоци за ефективни земјоделски политики преку кој се обезбедуваат ИТ податоци и...
30.10.2017 - 13:03
Цените на бензините и на дизел горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина до еден денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за...