13.11.2017 - 17:24
Државата следната година кон странство треба да врати долг од 169 милиони евра направен од претходната Влада, но и да ја покрие дупката во државната...
13.11.2017 - 13:31
По барање на сопственикот на  бугарската а компанија  „Енекод“ се прекина рочиштето за  кавадаречката компанија „Фени“ во велешкиот...
13.11.2017 - 12:54
Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од полноќ се зголемува за 2,50 денари, на ЕУРОСУПЕР БС-98 за три, а на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра...
13.11.2017 - 09:28
Во Основниот суд во Велес за денеска е закажно рочиште на кое ќе се одлучува за отворање стечајна постапка во „Фени индустри“. Бугарската компанија „...
10.11.2017 - 14:39
Платите во здравството и образованието  ќе се зголемат за 5 отсто,  а во одбраната  зголемувањето ќе изнесува 10 проценти. Буџетот за...
10.11.2017 - 12:10
Бугарската компанија „Енекод“ да понуди повеќе пари за купување на „Фени“, а протестите и блокадите да се стават во мирување до понеделник, кога е...
10.11.2017 - 09:06
Владата го разгледа предлог буџетот за 2018 година и одлучи тој да биде доставен на усвојување во Собранието. На синоќешната седница владата го...
09.11.2017 - 17:36
Укинувањето на царината за акумулаторите кои се користат кај електрични возила е поради бизнис потребите на Кочо Анѓушев, обвинува ВМРО-ДПМНЕ. Од...